Altcoin Al Sat Taktikleri Coin Al Sat Taktikleri

1 394

Altcoin günlük al sat hareketlerı bir çok  şahıs tarafından yapılmaktadır. Altcoin piyasası genellikle uzun vadeli alım satımdan ziyade günlük operasyonlar için yaygın olarak kullanılmakta.

Günlük al sat yaparak hasılat sağlamak muhtemel olsa da, kayba geçmek ve hatta anaparayı sıfırlamak da muhtemel olmaktadır. Bu bağlamda, günlük al sat yapmak isteyenlerin oldukça dikkatli olması ehemmiyet taşımaktadır.

Bu rehberde, Altcoin piyasasında günlük al sat yapmayı düşünenler için dikkat edilmesi gereken unsurlardan bahsettik. Ek olarak, yine günlük al sat yapacakların yararlanabilecekleri taktiklere de değindik.

1. Her Zaman İradeli Olun

Altcoin al sat piyasalarında günlük al sat yapmak gönülsüz ve istemsizlere göre değildir. Şayet bu anlamda istediğiniz yoksa ve istem mevzusunda noksan kalacağınızı düşünüyorsanız, bu piyasada trader olmak sizin için uygun olmayabilir.

Öyle ki Altcoin âleminde bir hayli şahıs günlük al sat yapıyor olsa dahi, bir kısmı da uzun vadeli hareket etmektedir. Zira sistemi alt edebilen her insana karşılık alt edemeyen pek çok insan bulunmaktadır.

Önümüzde öbür piyasalardan çok daha hareketli ve değişken bir piyasa varken, bazı günlük operasyonlar reelleştiren şahıslar zengin olabilirken, kimileri de tüm anaparalarını kaybedebilmektedir.

Ancak natürel netlikle dikkat toplamak icap eder ki, her vaziyette piyasanın kurullar taşıtıyla yolunu bulacağını unutmamak gerekmektedir. Kazananlar ya da kaybedenler olsa dahi piyasa her daim yolunu bulacaktır.

2. Piyasadaki Dengesizliği Görün

Günlük al sat operasyonlarına girişmek, Altcoin al sat  topluluğunun geri kalanının motivasyonu ve felsefesine neredeyse karşıt bir vaziyettir. Günlük al sat yapanlar piyasadaki oynaklığı beğenmektedir.

Bunun bütün aksine topluluğun değişik kısmı ise bu oynaklığı beğenmemektedir. Misal vermek gerekirse; madenciler, satıcılar, ödeme operasyoncuları, uzun vadeli yatırım yapanlar ve ödemelerini Altcoin üniteyi olarak alanlar piyasada uysallık istemektedir.

Yeniden de her şeye karşın, topluluğun günlük al sat için bu oynaklığa gereksinimi vardır. Zira bu, Altcoin ünitelerinin hukuki kullanımını ve hacminin büyük kısmını oluşturmaktadır.

3. Profesyoneller İle Rekabetin Farkında Olun

Altcoin piyasasında profesyonellerle rekabet edeceğinizin farkında olmanız gerekmektedir. Zira bu piyasadaki çoğu şahıs ve en hatta operasyonlarda en galibiyetli olanlar, borsa piyasası emektarlarındandır.

Bu profesyonel emektarlar dahi yedi gün yirmi dört saat sarih olan küresel bir piyasanın tesirleri mevzusunda bile kaygı yaşamaktadır. 

Altcoin günlük al sat harekâtları yaparken bu cins dişli rakiplerle rekabet edeceğinizi netlikle öğrenmeniz ehemmiyet talep etmektedir.

Elbette, bu dişli rakipleri yenmek zorunda değilsiniz ama piyasada günlük al sat yaparak kar elde etmek istiyorsanız ve bu mevzuda ciddi iseniz, kendinizi en az onlar kadar bu işe adamanız önemli.

4. Fırsatı Kaçırmak ve Panik Korkusuna Kapılmayın

Doğrudan Altcoin al sat sinyalleri ile günlük olarak ilgileniyorsanız, ister uzun vadeli, isterseniz de kısa vadeli yatırım yapıyor olun, şimdiye dek yatırımın her zaman son kaideyi olan “düşük maliyetten al, yüksek maliyetten sat” ilkesine bilindik olmuşsunuzdur.

Bu kaideyi yatırım dünyası içerisinde yer alan hemen herkes öğrenmektedir. Fakat günlük operasyonların işe yaramasının temel sebebi pek çok bireyin bu kaideye bağlı kalmamasıdır.

5. Çifte Dip Kavramı Anlayın

Dikkate almanız ve öğrenmeniz gereken bir sonraki kavram çift diptir. Bir ayı piyasası düşüş boğa piyasası yükseliş tarafına geçiş yapmak üzereyken, çift diple test yapmaktadır.

Bunun anlamı, maliyet yeni bir dibe erişir erişmez minik lakin süratli bir yükseliş olacağı ve onu genellikle denk ya da bir evvelkinden daha düşük bir başka düşüşün izleyeceğidir.

Bu vaziyet, piyasa oyuncularından kimilerinin yeni düşük maliyetten aldıklarının ve yakında bir tepki geleceğinin göstergesidir. Alış satış yaparken dikkate alınması gereken tek modelin bu olmadığını da usunuzda bulundurmanız gerekmektedir. Öyle ki çift dipler bazen büyük bir düşüşe girerken geçici mola noktaları da olabilmektedir. Bitcoin al-sat makalemize de göz atabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.