Asic Cihazları Alınmalı Mı? Asic Madenciliği

0 72

Ekran kartı madenciliği artık eskisi gibi değil biliyorsunuz, ekran kartı madenciliğinden asic madenciliğine geçmeyi düşünenler için bilgi verecek bir yazı yazıyorum.

Asic madenciliği türkiyede biliyorsunuz yasak veya serbest değil. Bazı gümrükçüler ise almama yönünde fikirler verdi. Yasak konusunu aşsak bile asic madenciliği herhangi bir arıza durumunda ekran kartı madenciliği gibi kolay tamir edilecek bir seviyede değil.

Asic Cihazları Alınmalı Mı?

Yukarıda bahsettiğim gibi asic cihazları, ekran kartlarına göre daha çok arızalanıyor. Türkiyede ise herhangi bir yetkili servisi veya yedek parça servisi bulunmuyor. Ekran kartlarını çok kolay satabilirken asic cihazları ise elden çıkartmak çok zor. Şahsen ethereum sonrası ben tüm ekran kartlarımı 1 günde satabilmişken, asicleri satmak aylarca sürebilir.

Asic Cihazları Almak Mantıklı Mı?

Burada çok önemli bir detay var. Asic cihazları sadece bir algoritma kazabiliyor. Ethash algoritması ise sadece o algoritmaya sahip coinleri kazabilirsiniz. Ethereum ethash algoritmasını kullanırken ravencoin ise KawPOW algoritmasını kullanmakta.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.