Binance 442 Milyon Dolarlık BNB Coin Yakımı Yaptı

6 340

Binance’in platform coin’ı BNB’de 20. kez coin yakımı yapıldı. En son coin yakma işleminde lider kripto para borsası 442 milyon dolardan fazla değere sahip 1,955,414 BNB coin yakımı yaptı. Bir sonraki bnb yakımı ne zaman olacağı ise belli değil.

bnb coin yakımı

Dünya’nın en büyük kripto para borsası Binance, 1.9 milyondan fazla BNB coin’ı burn (yaktı) ve 20. BNB yakımını tamamladı.

En büyük kripto borsası Binance, 13 Temmuz günü erken saatlerde yerel coin’ı BNB Coin’in (BNB), 20. coin yakımını gerçekleştirdi.

Şirket, yalnızca coin alabilen ancak gönderemeyen bir cüzdana 1,955,414 BNB (işlem sırasında 442 milyon dolardan fazla) gönderdi ve bu sayede yaklaşık 1.955 milyon BNB coin yakımı yapıldı.

BNB için, coin yakma sürecinin amacı, toplam arzını 100 milyon coin’ın altına ulaşana kadar kademeli olarak azaltmak. Bu nedenle lider kripto para borsası Binance, yılın her çeyreğinde elde ettiği kârın bir kısmıyla BNB satın alarak bu token’ları kalıcı olarak dolaşımdan kaldırıyor.

Kısa bir süre önce paylaştığı bir tweet’te Binance’in CEO’su Changpeng Zhao şunları kaydetti:

442,141,994 USD dolar değerindeki #BNB yakıldı. Bunun ne anlama geldiğini bilmiyorsanız, bu dünyada şanslı olmak için temel finansal okuryazarlıktan yoksunsunuz. Acı ama gerçek. Öğrenme zamanı.

Daha sonraki bir gönderide Zhao, Binance’in girişimini haklı çıkardı ve bunun teknik incelemede yazıldığını ve bu nedenle ekibin her üç ayda bir prosedürleri takip etmeye kararlı olduğunu söyledi.

Sürecin genellikle BNB fiyatı üzerinde üzerinde olumlu etkisi olduğunu belirtmekte fayda var. Diğer birçok kripto para birimine benzer şekilde Binance Coin bugün oldukça iyi bir performans sergiledi. Öyle ki BNB son 24 saatte %1 oranında değer kazanarak 224(3,913.10TRY) doların üzerine yükseldi.

Binance, bir önceki BNB yakımını geride bıraktığımız Ocak ayında gerçekleştirmişti. O dönemde lider kripto para borsası yaklaşık 442 milyon dolarlık bnb yakımı yapmış oldu.

Temmuz ayındaki gelişmeleri size anında aktarıyoruz. Temmuz ayında çıkacak coin lere göz atın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.