Bitcoin Neden Düşüyor? Bitcoin Neden Düştü?

4 262

Bitcoin düşüyor ve düştükçe daha çok paniğe kapılıyoruz. Bitcoin temmuz ayı analizi sayfasına göz atmadıysanız bakmanızı tavsiye ediyorum. Btc neden düşüyor 21.000 USDT civarlarına gelince bitcoin düşüyor. Sebebi neden;

Bitcoin Neden Düşüyor

“Kapitalizmin kurucusu, iktisatçı, aynı zamanda edep profesörü olan Adam Smith iktisadi vakaları tahlil ederken bireyin erdemli olmasının daha ehemmiyetli olduğunu vurgulamış ve ‘Theory of Moral Sentiments’ Ahlaki Duygular Teoriyi kitabında ‘İnsan açgözlüdür’ demiştir. İşte aynen bu vaziyet yaşandı ve hatta yaşanıyor. Elon Musk gibi, yarattığı imaj üzerinden efor devşirenler ve varını yoğunu satıp kriptolara yatırım yapanlar büyük bir hüsran yaşıyor.

Geçen sene iki kere zirve gören Bitcoin, gördüğü son zirve 65 bin dolardan 20 bin doların altına kadar inmiş vaziyette. Bitcoin neden düşüyor sa ,Zirveden alanlar için bütün bir kâbus. Eş biçimde Ethereum geçen sene kasımda 5 bin dolara koşarken, geçen hafta 881 doların altına kadar sarktı. Ripple ise neredeyse aynı zaman diliminde 1.3 dolardan 0.3’e geriledi. Tüm bunları yalnızca Fed’in faiz çoğalışına bağlamak ‘basitçilik’ olur diye düşünüyorum.

Bitcoin Neden Düştü

“Kripto para piyasası ile hedeflenen; rastgele bir otoriteye bağlı kalmadan, blok zincir mekanizması sayesinde üretilen kıymetlerin, alışveriş üniteyi olarak kullanılmasıydı ama bugün gelinen nokta da bu iş insanoğlunun açgözlü tabiatı nedeniyle zenginleşme macerasına dönüştü ne yazık ki. Buda coin piyasası neden düşüyor sorusuna alternatif aslında.

Türkiye’de dahil bir hayli ülkede ufak tasarruf sahiplerinin gelecek temennileri bozulmuş vaziyette. Kaldı ki dinlediğim hikâyelerden yatırımcıların yüzde 75-80 oranında paralarını kaybetmiş olduklarını kavrıyorum. Demek ki yalnızca düşüşü izlememişler bir de panik halinde daha da hasar veren harekâtlar yapmışlar veya fazla bilgi sahibi olmadıkları başka kripto kıymetlere girmişler. Bu da bitcoin neden düştü sorusuna yanıt olacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.