Bitcoin Yükselirken Altcoinler Neden Düşüyor?

0 215

Bu yazıyı yazdığım sıralarda kripto para dünyası bir hayli düşüşte olabilir. Peki bitcoin yükselirken altcoinler neden bitcoini takip edip yükselmiyor? Peki altcoinler neden düşüyor son dakika yazımıza geçelim.

Sebebi aslında çok basit parasını usdt tutanlar veya diğer kripto para birimlerinde tutan kullanıcılar bitcoin daha da çok yükselecek umudu ile varlıklarını satıp bitcoin satın alıyorlar. Diğer bir sebeb ise bitcoin dominance yükseldikçe altcoinlerin düşmesi olarak gösteriliyor.

Kripto para piyasası 2022 yılı oldukça hareketli geçiyor.  Bitcoin son 2 haftadır yükseliş trendinde. Ancak Bitcoin’in bu yükselişine karşılık birçok altcoin çok tepkisiz kaldı. Altcoinlere yatırım yapanların aklına takılan sorular arasında “Altcoinler neden yükselmiyor, altcoinler ne zaman yükselecek, altcoinler neden düşüyor” sorularının yanıtını arıyor. Tüm bu soruların yanıtı haberimizde.

Altcoinler Neden Yükselmiyor?

Şuanda bitcoin 20bin dolar civarlarına kadar düşmüş durumda iken altcoinlerin de yükselmesi pek mümkün görünmüyor. Öncelikle kullanıcıların kripto para birimlerine olan güvenin artması gerekiyor. Ondan sonra belli bir yükseliş bekleyebiliriz. Güzel bir haber veya proje sonrasında yükseliş dalgasının başlayacağı yönünde düşünüyorum. Belli başlı projelerin withpapers projelerinde gelişme oldukça yükselişe geçmesi mümkün olabiliyor. Yarılanma (halving) gibi işlemler koinin değerini arttıran en büyük etkenlerden birisi örnek olarak.

Bitcoin ve Altcoin Arasındaki Farklar

Bitcoin’in bir ülkede yasal hale gelmesi veya yasaklanması kripto para piyasasını çok büyük etkilemektedir. Bunun sebebi haber evet ama bu haberi gören veya duyan yatırımcıların panikle birden satış yapması. Bu da Kripto paraların değerinin düşmesine sebeb olmaktadır. Bir ülkede yasaklanması halinde satmak en doğru karar olurken olumsuz bir haber karşısında satmak sadece piyasaya zarar vericektir. Riski alıp almamak size kalmış tabiki.

Altcoinler Ne Olur?

Bitcoin ve ethereum gibi koinler stabil bir şekilde durmaya devam ederse altcoinlere olan yatırım da artacaktır. Altcoinler ne olur gibi düşünmektense hızlı para kazanma umuduna kapılmamak ve şuanda en düşük seviyelerindeyken bir miktar alıp köşeye atabiliriz. (YTD)

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.