Bitstamp, Topluluktan Gelen Büyük Tepkinin Ardından Transfer Ücretini Düşürdü

0 212

Lüksemburg merkezli kripto borsası Bitstamp , topluluktan gelen büyük tepkinin ardından düşük bakiyeli aktif olmayan kullanıcılardan aylık ücret talep etme planlarından vazgeçti. Borsa bugün bu fikri rafa kaldırdıklarını duyurdu ve şunları söyledi:

“Topluluğumuzun yanıtını dinledikten sonra rotayı değiştirdik.Transfer ücreti alınmayacaktır.” 

Bitstamp geçen hafta, 1 Ağustos’tan itibaren, bakiyesi 200 Euro’nun altında olan ABD dışındaki müşterilerden, son 12 aydır aktif değillerse aylık 10 Euro ücret alacaklarını duyurdu.

Hareketsizlik ücreti, topluluk üyelerinden gelen bir eleştiri dalgasıyla karşılandı.

“Bu çok hayal kırıklığı yaratan bir BitStamp. Aslında acıklı. En düşük sahiplerden hesap bakiyelerinin yaklaşık %5’ini alıyorsunuz, böylece onlar sizinle ticaret yapmaya “zorlansınlar. Bu nasıl yasal bile”, bir popüler Twitter kullanıcısı sordu .

Platformu kullanmayı bırakacaklarını da iddia eden başka bir kullanıcı, “Hareketsizlik ücreti şimdiye kadar gördüğüm en kötü şey” dedi .

Bununla birlikte, bir kripto hizmetinin son zamanlarda topluluktan gelen tepkilerden sonra rotasını değiştirmek zorunda kaldığı tek örnek bu değil. Ücretsiz kripto para cüzdanlarını buradan alabilirsiniz.

Haziran ayı ortasında, Solana (SOL) tabanlı borçlanma ve borç verme hizmeti Solend , kripto topluluğunun fikri eleştirmesinin ardından, kriptonun “merkezi olmayan” doğasıyla çeliştiğini belirterek protokolün en büyük hesabını devralma planlarını iptal etmek zorunda kaldı . Güncel kripto para haberleri için Bizi telegram ve facebooktan  ve twitter‘dan takip edin!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.