Gate.io Fon Şifresi Nedir? 2022

0 69

Herkese merhabalar, bu içeriğimizde sizler için Gate.io fon şifresi nedir ve nasıl alınır gibi bilgilendirmelerde bulunacağız. Günden güne gelişen kripto para borsası, bununla birlikte bazı sorunların meydana gelmesine sebep olmaktadır. Alt coinler dahilinde ön plana çıkan ve son zamanlarda adından sıkça bahsettiren Gate.io kripto borsası ise 2013 yılında kurulmuş, 2017 yılı itibariyle de gözle görülür yükselişinin startını vermiştir. Kripto para borsalarının güvenliğini sağlamak için ise bazı güvenlik önlemleri geliştirilmiştir. Ve bu güvenlik önlemlerinden biri de fon şifresi olmakla birlikte, bu şifre türünün hesap şifresinden farklı olduğunu belirtebiliriz. Fon şifresi daha çok fonlara erişimi engellemek amacıyla kullanılan bir güvenlik türüdür. Fon şifresinin faydaları nelerdir diye soracak olursanız, sizlere şu şekilde bilgilendirme sağlayabiliriz;

Hesap şifresine ek olarak farklı bir güvenlik yöntemi sunmaktadır.
Üstelik bu şifre, alım – satım işlemleri için de gereklidir.
Ek olarak, para çekme ve yatırma işlemlerinde de fon şifresinin girilmesi gerekir.

Fon şifresini daha basit bir tabirle anlatacak olursak, hesap şifresinin ardındaki ikinci bir güvenlik duvarı olarak tanımlayabiliriz. Kullanıcılar, bu sayede tüm işlemlerini çok daha güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirler.

Gate.io Fon Şifresi Nasıl Alınır?

Kayıt olma aşamasındaki tüm işlemleri tamamladıktan sonra Gate.io şifre alma işleminizi de gerçekleştirebilirsiniz. Birçok sitede benzer şekilde işleyiş gösteren bu sistem, gate.io kullanımında da yine aynı şekilde olacaktır. Şifremi unuttum seçeneğine tıkladıktan sonra kayıtlı olduğunu e-mail üzerinden gate.io şifresi alma işleminize başlayabilirsiniz. Bu süreçte, size yeni bir e-mail iletisi gelecek ve o ileti içerisinde yeni bir fon şifresi almanız istenecektir. Yeni fon şifresini alırken, oldukça güçlü ve sizin açınızdan kolay hatırlanır bir şifre belirlemenizi öneririz. Rakamlar, noktalama işaretleri, büyük ve küçük karakterler kullanılarak belirlenmiş bir şifre, Gate.io fon şifresi belirlemedeki dikkat etmeniz gereken en önemli güvenlik hususu olmalıdır.

Gate.io Fon Şifre Değiştirme

Kullandığınız kripto borsa sitesi hangisi olursa olsun, o site dahilinde belirlemiş olacağını güvenlik şifrelerinin tümü oldukça ideal olmalıdır. Unutulmamalıdır ki belirlemiş olacağınız bu şifreler, hesabınızın güvenliği konusundaki en önemli etkenlerdir. Şifrenizin doğruluğu, güvenliği ve gizliliği konusunda bir şüphe içerisine girerseniz de eğer, en kısa sürede şifrenizi değiştirmenizi tavsiye ederiz. Peki, Gate.io fon şifre değiştirme işlemi nasıl yapılır diye soracak olursanız, sizleri şu şekilde yönlendirebiliriz;

İlk olarak, “şifremi unuttum” kısmına tıklamanız gerekir.
Daha sonra, ilgili kısma Gate.io sayfasına kayıt yapmış olduğunu mail adresini girerek, captcha bölümünü çözmelisiniz.
Bu adımdan sonra, mail adresinize bir sıfırlama iletisi gelecek ve şifreniz sıfırlanacaktır.
Bu mail iletisinde size gelen link üzerinden, Gate.io fon şifresinizi dilediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Gate.io Fon Şifresi Kaldırma

Bazı kullanıcıların talepleri arasında ise Gate.io şifresi kaldırma işlemi mevcuttur. Bu kişiler, asıl şifrelerine ek olarak ikinci bir güvenlik yöntemi tercih etmeyerek fon şifresi kullanmak istemezler. Eğer siz de önceden bir fon şifresi belirlemesi yaptıysanız ve bu şifreyi kaldırmak istiyorsanız, aşağıda belirttiğimiz adımları uygulayabilirsiniz;

Gate.io sayfasına giriş yaptıktan sonra “hesap ayarları” kısmına tıklayınız.
Not: Bilgisayarınızda tarayıcı kullanarak şifremi unuttum ve şifre kaldırma gibi işlemleri daha hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.
Ayarlar kısmının “diğer” sekmesi üzerinden, fonlarım kısmına giriş yapınız.
Buradan, güvenlik ayarlarına tıklayıp daha sonrasında ise kimlik ve güvenlik menüsüne giriş yapmanız gerekir.
Daha sonra, alt kısımda bulunan Fon Şifresi kısmı üzerinden Gate.io fon şifresi kaldırma işleminizi başarıyla gerçekleştirebilirsiniz.

Daha fazla nedir adlı içeriklerimizi merak edenler kategorimize göz atabilir. Daha fazla bilgi için google‘dan arama yapabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.