Kripto Para Cüzdanları Nelerdir? Nasıl Alınır?

0 248

Kripto Para Cüzdanları Nelerdir?

Cryptocurrency, kriptografiye dayalı bir dijital para birimi türüdür. İnternetin küresel bir karaktere sahip olduğu bir dönemde, kripto para birimleri finansal sistemde yenilikçi bir yenilikti ve yakın gelecekte kaçınılmaz olarak bir ödeme aracı olarak en uygun para birimi olacaklar. Peki kripto para cüzdanları nelerdir? Günümüz piyasasındaki en iyi olan kripto para cüzdanlarını araştırmaktayız. Bu kripto para cüzdanları aşağıdaki şekildedir:

3-önemli-borsa-kripto-para-cüzdan
3-önemli-borsa-kripto-para-cüzdan

1.Binance: Güncel olarak günümüzdeki kripto para cüzdanları arasında en iyisidir.
2.OKEX: Genel olarak araç ve de özellikler için kullanılan en iyi kripto para cüzdanı olma özelliğini taşımaktadır.
3.Coinbase: Bu işe henüz yeni başlamış olanlar için şuan en iyi kripto para cüzdanıdır.
Binance, dünyanın her yerinden milyonlarca müşteriye hizmet vermektedir. Genel olarak değerlendirildiğinde Binance`in 2022 yılının en iyi kripto para cüzdanı olduğu düşünülmektedir. Bu sağlayıcının depolama seçeneğine Trust Wallet adı verilir bunu ücretsiz bir uygulama olarak indirebilirsiniz. Bu platform, 40’tan fazla blok zincirini desteklemektedir. Bahsedilen uygulama bir borsa ya da kripto depolama alanı olarak kullanılabilir.

Kripto Para Nedir?

Para o kadar evrensel bir üründür ki, hiçbir modern toplum onsuz yaşayamaz. Zamanla, gelişen teknolojik gelişmeler sayesinde paranın kendisi yeni ve daha geniş olanaklarla bir ödeme aracı haline geliyor. Bunlardan biri kripto para birimleridir. Peki kripto para nedir? Kripto para birimleri dijital ekonominin bir ürünü olarak da adlandırılabilir.

Kripto para elde etme işlemine madencilik denir ve kriptografi kullanımından dolayı, para birimi kelimesinin başında “kripto” ön eki kullanılır. Kripto kelimesi, “gizem” anlamına gelen Yunanca kruptos kelimesinden gelir. Her kripto para birimine İngilizce’de madeni para denir ve madeni paraların verilmesi yalnızca önceden belirlenmiş bir algoritma ile sınırlıdır. Her madeni para, şifrelenmiş bilgiler içerir ve her türlü dolandırıcılığa karşı korunur. Blockchain teknolojisi, madeni paraların ağa bağlanmasını, muhasebeleştirilmesini ve muhasebeleştirilmesini sağlar. Bitcoin, 2009 yılında oluşturulan ilk ve en popüler kripto para birimidir.

Cryptocurrency herhangi bir devletin politikalarına, yasalarına, para birimine bağlı değildir ve herhangi bir kurum tarafından düzenlenmez. Fiyatı piyasadaki arz ve talebe göre belirlenir ve mevcut piyasa kuru üzerinden diğer ülkelerin para birimi (özellikle ABD doları) ile değiştirilebilir. Dijital para birimleri internette dolaştığı ve bunları kimin kullandığını kimse kontrol etmediği için hiç kimse kripto para biriminin kullanımını zorlayamaz veya yasaklayamaz.

Kripto Para Nasıl Alınır?

Düşünün, insanlar bir banka veya başka bir üçüncü taraf aracı olmadan kısa sürede ve çok az komisyon maliyetiyle birbirleriyle para alışverişi yapıyorlar. Bu konsept finans alanında devrim niteliğinde bir yenilik! Peki kripto para nasıl alınır?

Kripto para borsaları, internette faaliyet gösteren 200’den fazla döviz bozdurma sitesi, telefonlara kolayca indirilebilen Bitcoin cash, Bitcoin elde etmek için kullanılmaktadır. Bu araçlar aynı zamanda Bitcoin’den para kazanmak için de kullanılır. Artık birçok borsada kripto para birimlerini gerçek değerlere dönüştürmek için doğrudan transferler var. Bitcoin’i satarak ve plastik kartlara ve banka hesaplarına aktararak menkul kıymete dönüştürmek mümkündür.

Bitcoin’den kazandığımız parayı alabilmek için önce borsada onaylamamız, ardından herhangi bir para birimine (dolar, ruble vb.) çevirmemiz ve parayı banka hesabınıza aktarmamız gerekiyor. Bitcoin herhangi bir dünya borsasında satın alınabilir ancak borsadan borsaya fiyat farkı vardır. En karlı borsa olarak Binance kullanılması tavsiye edilir.

Genel olarak Blockchain, Bitcoin takas dolandırıcılığı için bir Smartcontract sistemine sahiptir. Bu uluslararası anlaşma, Bitcoin’in Etherium ile karşılıklı değişimine dayanmaktadır, bu nedenle herhangi bir sahtekarlığa izin vermez.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.