Litecoin Neden Düşüyor? Neden Yükselmiyor Düştü? 2022

1 1.704

Kripto camiasının içersindeyseniz ve miktar Litecoin sahipseniz popüler olan kripto para birimi litecoin neden düşüyor diye araştırma içersine girmiş olabilirsiniz. İşte tam bu yazımızda bu düşüşün sebeblerini ve ltc tahminlerimizi sizler için araştırdık! Yazımız düzenli olarak güncellendiği için takipte kalmanızı tavsiye ederiz.

Kripto Litecoin Neden Düşüyor?

Listenin alt taraflarında daha detaylı olarak ele aldığımız litecoin neden düşüyor sorununa cevap vereceğiz. Bitcoin dominance yükseldikce litecoin gibi altcoinlerde düşüş ne yazık ki olmaya devam edecek. Gelelim litecoin ne olur kısmına ve detaylı incelemesine.

Litecoin İlk Çıktığı Zaman Ne Kadardı?

Litecoin’in ilk çıktığı zaman olan 29 Nisan 2013 tarihinde, borsalarda girişini 4,34 dolardan yapmış olduğunu görüyoruz. Bu da şu sıralarda 61,33 dolar (1.025,89TRY) değeri ile işlem gören Litecoin’in, piyasalara girdiği günden beri kendisine sahip olan yatırımcısına yüzde 1200’in üzerinde bir getiri sağladığını bizlere gösteriyor. Litecoin fiyat analizi ve 2025 tahminleri adlı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Litecoin Neden Yükselmiyor?

Litecoin sürekli güncelleme alan ve arkasındaki ekibin sağlam olduğu bir coin olarak karşımıza çıkıyor.

Son aldığı halving (yarılanma) ile ciddi bir yükseliş gösteren Litecoin aslında neden yükselmiyor? sorumuzun asıl yanıtı. Halving duyurularından önce yarılanma olacağı için talep artıyor, daha çok kişi LTC satın alarak bu da yükselişe sebeb oluyor. Ne yazik ki yakın zamanda halving işlemi yok. Fakat Sitemizden en yakın litecoin yarılanma halving işlemlerini takip edebilirsiniz..

Litecoin Ne Zaman Yükselir?

Litecoin ne olur ne zaman yükseleceğinini kestirmek mümkün değil. Fakat litecoin yarılanma işlemi sonrası yukarı yönlü bir yükseliş olacak diyebiliriz. Tüm kripto paraların halving öncesi değerinin arttığını biliyoruz artık. Çünkü talep artıyor. Herkes yükselecek umudu ile satın aldığı için yükselme yaşanıyor aslında. Bitcoin ve diğer kripto paralar da boğa sezonuna girer ise Litecoin LTC de aynı oranda yükselme yaşayacaktır. Litecoin neden düşüyorsa yükselme sebebi de aynı olacaktır.

Litecoin (LTC) Düşmesinin Arkasındaki 5 Temel Neden

Litecoin’in yaşadığı düşüşlerin arkasında yatan asıl nedenlerin başında, gerçekleşecek yarılanma (halving) tarihinin yaklaşması yatıyor. Genellikle kripto paralar, yaşayacağı yarılanmalardan önce bir fiyat düşüşü yaşıyor.  Yarılanmanın ardından ise görülen talebin artması nedeniyle önemli bir yükseliş yakalarlar. Bu durum Litecoin ve diğer tüm kripto birimleri için de geçerlidir.

litecoin neden düşüyor
litecoin neden düşüyor

Litecoin’in düşmesinin arkasındaki sebeblerden birisi de Bitcoin’in benzer doğrultuda bir düşüş trendi içerisinde olması kesinlikle. Sektörün lideri olarak piyasalara yön veren ve birden fazla altcoini etkileyen Bitcoin’in içerisinde bulunduğu büyük düşüş dönemlerinde, Litecoin’in de benzer bir düşüş yaşaması gayet normal bir durumdur.

Litecoin, borsaların zaman zaman yaşadığı çöküşlerden ve borsalar hakkında yürütülen soruşturmalardan da etkilenebiliyor. Böyle durumlarda bu borsalarda işlem gören varlıklar, güvensizlik ortamının oluşması nedeniyle olumsuz olarak etkileniyor. Litecoin de diğer kripto para birimleri gibi bu durumlardan etkilenip düşüş yaşayabiliyor.

Litecoin Temmuz Ayından İtibaren %20 Düştü

Kripto para piyasası ile tanıştığımız günden bu yana değişik spekülasyonlar ile çalkalanan bitcoin piyasası düşmeye devam ediyor. Son başlıca sebeblerin bir tanesi ise Rusya hükümetinin bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin ticaretde kullanmasını yasaklaması haberi ile borsa yine büyük bir düşüşe geçti. Litecoin neden düşüyor diye soranların cevabı şuanda böyle.

Litecoin İyi Bir Yatırım Aracı Mıdır?

Kripto para madencileri ile daha çok ünlenen litecoin, gerekli değerine hızla ulaşmaya devam edecektir. Uzmanların görüşleri ise yıl sonuna kadar güzel bir yükseliş olacağı yönünde. Unutmayın ki çıkabilecek her haber tüm kripto paraları etkilediği gibi litecoin gibi altcoin sınıfına giren coinleri de etkiliyor. Binance domaini ne kadar çok yükselir ise de altcoinler değer kaybedecektir. Ancak litecoin gelecekte ne olacağı tabiki belli değildir. Çıkabilecek her haber olumlu ve olumsuz bir şekilde etkileyebilir.

Litecoin Hangi Amaçla Çıkmıştı?

  1. İşlemlerin ve transflerin daha hızlı çalışması
  2. Madenciliğin yaygınlaştırılması
  3. Daha az maliyetli olması

Litecoin Son Durum Analizi

Borsalar 30 temmuz 2022 gösterdiğinde hızlı bir yükseliş içersinde ve litecoin son durum analizimizde baya güzel görünüyor. Yükseliş trendi şuan devam ediyor ve bitcoin 22.250USDT civarı üstünde kalmaya devam ettiği sürece litecoin bir düşüş olmaması muhtemel görünüyor.

Litecoin Yorumları

Litecoin ltc yorumları ise twitter kullanıcıları ve telegram kanallarında olumlu yönde seyir ediyor. Şuanda yükseliş devam edecek gibi görünüyor. Son dakika litecoin haberlerini takip edebileceğiniz telegram kanalımıza da katılmayı unutmayın.

 

Bizi telegram ve facebooktan  ve twitter‘dan takip edin! Litecoin neden düşüyor sebeblerini sizler için derledik merak ettiklerinizi yorum kısmından bize sorabilirsiniz

1 yorum
  1. Anonim diyor

    Sevgili admin, litecoin düşme sebebleri için teşekkür ederim. Litecoin yatırımım çok büyük. yükselmesini ne kadar bekleriz?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.