Litecoin (LTC) Yarılanma (Halving) Ne Zaman?

0 2.249

Litecoin‘in toplam arzı (adeti) 84 milyon adettir. Bitcoin’e benzer bir yapısı ve doğası vardır. Her 840.000 blokta (yaklaşık olarak her 4 yılda) bir yarılanır. Bir sonraki yarılanmanın Ağustos 2023‘te gerçekleşmesi beklenmektedir. Yarılanma ingilizce olarak halving olarak geçmektedir. Litecoin yarılanma Halving sonrası LTC ne yönde etkileniyor, sebebleri ile bu yazımızda sizlere açıklamaya çalışacağız.

Litecoin Yarılanma Tarihleri

Aslında belli bir litecoin yarılanma tarihi yoktur. Yukarıda belirttiğimiz gibi her 840.000 blokta bir olarak yarılanma meydana gelmektedir. Bunun sebebi ise arz ve talep dengesini kurabilmektir. 840.000 blok ne anlama geliyor diye soracaksanız madencilerin (mining) her belirli bir saniyede blok bulması ile kendi aralarında ödül dağıtma sistemidir. Ağın güvenliğini sağlayarak ve transferleri gerçekleştirerek kripto para çıkarma işlemi diyebiliriz.

Litecoin Yarılanma Beklentisi

ltc yarılanma tarihi
ltc yarılanma tarihi

Her yarılanma sonrası arz düşeceği için fiyat da doğru orantılı olarak artacaktır. Bu da bizler için litecoin yarılanma beklentisini arttırıyor. LTC madenciliği için kötü bir durum olarak gözükse de aslında LTC fiyatını doğrudan etkileyeceği için kazançları düşecek diye bir durum olmuyor aslında. Sizde litecoin yarılanma anı görmek istiyorsanız Ağustos 2023 yılını beklemek zorundasınız.

Litecoin neden düşüyor adlı yazımızı incelemek isterseniz buraya tıklayarak da bilgi edinebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.