Mining Kullanılmış Ekran Kartı Alınır Mı?

0 396

Eski bir eski kripto madencisinden ikinci el satın aldığınız GPU’nun iyi çalışması için çok iyi bir şansınız olması gerekiyor. Günün 24 saati ethereum madenciliği yapılan bir ekran kartı, grafik işlemcisini çok yormuyor. Özellikle de Overclock yapılıp güç tüketimi azaltıldığı için. Peki sizce mining kullanılmış ekran kartı alınır mı? Beraber inceleyelim.

Ancak bu, grafik kartının bir bütün olarak iyi çalışacağı anlamına gelmez, çünkü kripto para birimi madenciliğinin çiğnediği şey GPU’nuza bağlı bellek yongalarıdır. Bellek yongaları 100C üstü çalışmakta.

Alıcı olarak dikkatli olmakta fayda var. En son kripto para çöküşünden faydalanıp faydalanmamanız ve son iki yıldır ethereum kripto madenciliği yapılmış ucuz bir ikinci el GPU satın alıp almamak size kalmış.

Ekran Kartı Fiyat Ortalamaları

Ekran kartın ABD’deki mevcut perakende fiyatının yaklaşık yarısına bir MSI RTX 3080 kartı satın alan bir kullanıcının hikayesine değinelim. Madenciler ekran kartlarını satmaya çalışırken , Asya ve Türkiye GPU pazarı ikinci el kartlarla dolup taşıyor. Donanıma yaptıkları yatırımın bir kısmını hala telafi edebilecek olsalar da, bu ortak bir hikaye haline gelebilir.

Parça, madencilerin bir kart üzerindeki bellek yongalarının etrafından dolaşmasına ve kalan işlevsel yongaları kullanarak azaltılmış etkinlikte de olsa bir grafik kartı kullanmalarına izin veren baypasların mevcut olduğunu belirtiyor. Görünüşe göre ‘hafıza koruması’ olarak adlandırılıyor, ancak benim kişisel bilgimin ötesinde.

Aynı bellek yongalarına hazır erişiminiz olsaydı, bozuk olanları değiştirebilirdiniz ve kullanılmış kartınız bir kez daha tam sohbette kullanıma hazır hale gelirdi. Ama bu zor bir durum ve daha büyük olasılıkla sadece bozuk bir kartla kalacaksınız.

Mining Yapılmış Ekran Kartı

mining kullanılmış ekran kartı alınır mı?

İkinci el piyasası kesinlikle – dünya çapında – kripto çöküşüyle ​​canlanacak, ancak bu, kullanılmış bir GPU’yu kapmak için harika bir zaman değil. Gerçekte, muhtemelen tam tersi.

Tavsiyemiz, madencilik için kullanıldığından şüphelendiğiniz herhangi bir ikinci el mining yapılmış ekran kartı ndan uzak durmanız ve mümkünse, zor kazanılan paranızla ayrılmadan önce çalıştığını görmek olacaktır.

mining kullanılmış ekran kartı alınır mı? ve daha fazla bilgi için web sitemizi takipte kalınız!

En güncel mining haberleri için takipte kalın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.