Nxt Nedir? NXT Ne İşe Yarar? 2022

0 236

Nxt, Bitcoin gibi işlevselliğe dayanan, çok gelişmiş açık kaynak kodlu bir platform olarak çalışmaktadır. Bu makalemizde kriptoparamining.com olarak “Nxt nedir?” sorusuna yanıt vereceğiz. Bunlara ek olarak proje hakkında merak edilen tüm konulara değineceğiz.

Nxt nedir? NXT ne işe yarar?

Platfrom Kasım 2012’te anonim yazılım geliştiricisi olan “BCNext” tarafından piyasaya sürüldü. Nxt platformunun yerel kripto para birimi NXT’dir. Bu dijital para birimine ek olarak; merkezi olmayan varlık değişimi, pazar yeri ve oylama sistemi gibi birçok temel düzeyde özellikler içermektedir. Nxt kullanımı fazlaca kolaydır. Ek olarak izinsizdir ve kullanıcılarına birçok yönden tam özgürlük sağlar.

Özellikleri neler?

NXT, kullanıcılarına kendilerine özgü kripto para yaratma izni sunmaktadır. Ek olarak çıkartılan bu yeni para birimleri NXT ile desteklenmektedir.
NXT platformu geleneksel borsa sistemlerine nazaran özellikle dolandırıcılık ve hırsızlık gibi riskleri azaltmaktadır.
Ticarette kullanılması durumunda düzgüsel işlem ücretlerine nazaran daha azca ücret ödenir.
NXT kripto paraların %90’ı atak saldırısına uğrasa bile ağ çökmüyor.
Herhangi bir varlığın NXT platformundaki bir şeyi temsil etmesi durumunda platform üzerinde eşler arası döviz üzerinden ticareti yapılabilmektedir.
Dijital eşyalarınızı NXT’nin oluşturduğu pazarda güvenle satılabilmektedir. Bir satın alma işlemi tamamlandığında, bildirim gelir.
Meydana getirilen tüm işlemler bir ileti içerebilmektedir. Bununla birlikte platform mesajı varsayılan olarak şifrelemektedir.
Nxt oylama özelliklerini vurgulamaktadır. Bu sayede, bir işlem yapmak için birçok tarafın tasdikını gerektiren bir hesabınız olabilmektedir.
Verilerinizi Nxt Data Cloud’da merkezi olmayan depolama kapasitesinda güvenle tutabilirsiniz. Nxt geliştiricileri, kullanıcıların sertifikaları, sözleşmeleri, istekleri ve lisansları gibi bulutlarına güvenli olarak yüklemek isteyecekleri biroldukça belge olduğuna inanmaktadır.

Nxt nedir? NXT nasıl satın alınıyor?

Şu anda NXT ile işlem yapılan borsalar; AEX, Poloniex, Bittrex, Indodax ve STEX’dir. Coin satın almak için ise bu aşamalar izlenmektedir. Öncelikle ilk adım olarak seçtiğiniz NXT listeleyen borsanın web/mobil uygulamasına erişim sağlayın. Daha sonrasında borsanın hesap açma adımlarını tamamlayın. Bir öteki adım olan kimlik doğrulama ve onay sürecini tamamlayın. Diğer adım olan borsanın para yatırma adımlarını takip edin. Son adım olarak ise dilediğiniz bakiye meblağınca NXT Coin’i seçin ve alım emri oluşturun. Emin hesaplarınızda saklayın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.