Safemoon Coin Nedir? Hangi Borsada? Nereden Alınır?

0 1.067

Safemoon kripto para birimi, bitcoin, dogecoin ve cardano gibi kripto para birimlerinin ayak izlerini takip ediyor. Bu, yatırımcıların dikkatini çeken kripto para birimlerinden biridir. Henüz bir yaşından küçük olmasına rağmen bu altcoin’e yatırım yapan ve safemoon coin nedir diye soran 2 milyondan fazla kullanıcısı var.

Mayıs ayı başında CoinMarketCap, safemoon’un 1,3 milyondan fazla takipçisi ile en çok kullanıcıya sahip kripto para olduğunu duyurdu. Peki o halde safemoon coin nedir, amacını kısaca anlatalım.

Safemoon Coin Nedir? Ne İşe Yarar?

safemoon coin nedir
safemoon coin nedir?

Safemoon, merkezi olmayan bir finans belirtecidir. Bu, merkezi sistemlerin müdahalesi olmadan blok zincirlerde ticaret izin veren alternatif bir finansal sistemin parçası olduğu anlamına gelir. Safemoon coin nedirse Bu kripto para birimi ile diğer kripto para birimleri arasındaki fark, safemoon yaratıcılarının yatırımcıları tokenlerini tutmaları ve satmamaları için teşvik etmesidir.

Safemoon, yatırımcılardan tokenlerini sattıklarında yüzde 10 komisyon alır. Jeton satışı için bu ücret, insanları satış yapmaktan caydırır. Bu jetonun ödülü, onu elinde tutmaktır. Safemoon geliştiricilerine göre, bu stratejinin amacı, kullanıcılar jetonlarını satmaya karar verdiklerinde büyük düşüşlerden kaçınmak ve fiyattaki büyük dalgalanmaları önlemektir.

Safemoon ve Fiyatlar

Tek bir günde yüzde 99 artışla ulaşılan maksimum safemoon fiyatı 0.00001399 olmuştur. Oranlar şu şekilde çalışır:

  • Safemoon token satan yatırımcılar yüzde 10 komisyon öderler. Ücretin yarısı mevcut yatırımcılara temettü olarak ödenir.
  • Safemoon’un kurucuları, fikrin gün içi ticareti caydırmak ve kripto para birimlerini karakterize eden dalgalanmaları ortadan kaldırmak için olduğunu söylüyor.

Safemoon Kısa Tarihi

Safemoon yeni doğmuş bir kripto para birimidir. Mart 2021’de işlem görmeye başlamıştır. Safemoon kripto para birimi 0.000013 dolarla zirve yapmıştır. Takımın 6 kişiden oluşması dışında, kripto para biriminin yaratıcıları hakkında çok az şey biliniyor. Safemoon coin nedir diyenler için yeterli bir bilgi olabilir.

Safemoon’a Yatırım Yapılır Mı?

Bu kripto para birimine yatırım yapmanın güvenli olup olmadığını merak ediyorsanız, herhangi bir kripto para birimi ile aynı riskleri taşıdığını söyleyebiliriz. Herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmadan evvel şunlara dikkat etmelisiniz:

  • Kripto para birimlerini anlamalısınız.
  • Kapsamlı bir proje araştırması yapın.
  • Analizleri ve uzman yorumlarını dikkate alın.

Bu tür yatırımlar, riski daha yüksek olan genel yatırımlar gibi değildir. Geliştiricilerin, ücret stratejisi ile bir miktar istikrar yakalamaları söz konusu olsa bu kripto para biriminde hala dalgalanmaların olduğunu da bilmelisiniz.

Safemoon Hangi Borsadan Alabilirim?

safemoon-borsaları
safemoon coin nedir

 

Safemoon hangi borsadan alabilirsiniz?  Safemoon coini merkeziyetsiz borsalardan ve Gate.io, MEXC gibi güvenilir borsalardan satın alabilirsiniz. Rahat alım satım yapabileceğiniz işlem hacmi yüksek olan borsa Şuanda MEXC borsası olarak görüküyor. Safemoon coin nedir yazımızın sonuna geldik.

 

 

 

İlginizi çekebilir : Binance 2x, 5x, 10x Nedir?

Bitcoin Madenciliği Nedir? Nasıl Çalışır?

Daha fazla nedir? içerikleri içinde buraya tıklayabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.