Shiba Inu Stablecoin Planlarını Açıkladı ve Dogecoin Las Vegas’a Geldi

0 115

Popüler köpek temalı meme paraları shiba inu (SHIB) ve dogecoin (DOGE) , ekosistemini bir dizi yeni ürünle genişletmeyi planlarken, ikincisinin The Boring Company’de bir ödeme yöntemi olarak kabul edileceği bildirildiğinden, destek alabilir. Las Vegas’ta yeni açılan toplu taşıma istasyonu.

SHIB’nin arkasındaki lider geliştirici Shytoshi Kusama, Çarşamba günkü bir blog yazısında planları duyurdu ve ekibin, görünüşte bu tür diğer stabilcoin’lerde bulunan sorunlardan kaçınmak için tasarlanmış SHI adlı merkezi olmayan bir stablecoin’i piyasaya sürmeyi hedeflediğini söyledi.

Kusama, stabilcoin hakkında, “Shi’nin diğer ay çekimlerinde bulunan sorunlardan kaçınıyor gibi görünen bir versiyonunu sunarken, Shi’nin piyasa dalgalanmaları olmadan yapılması gereken ödemeleri dengelemek ve dengelemek için kullanılmasına izin verdiler” dedi. 2022’nin sonlarında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Takma adlı geliştirici aynı zamanda SHIB metaverse‘nin yakında çıkacak ödül jetonu olan TREAT’ı da açıkladı. Madeni para Shiba Koleksiyon Kart Oyunu’na bağlıyken ve kullanıcıları ödüllendirmek için kullanılacak olsa da, bunun nasıl çalışacağını açıklamadan blog gönderisinde, Shiba Inu’nun istikrarlı parası için “denge sağlayacağını” söyledi.

Geçen yıl meme coin , ShibaSwap olarak bilinen yerel merkezi olmayan borsasını ( DEX ) ve ekosistem belirteçleri BONE ve LEASH’i tanıttı. Geliştiriciler ayrıca ekosistemin Shibarium adlı kendi katman 2 protokolü ve 100.000’den fazla arazi parçası içerecek bir metaverse projesi üzerinde çalışıyor.

Bu arada, Elon Musk’un altyapı ve tünel inşaat hizmetleri şirketi olan The Boring Company, CNN Business’tan gelen haberlere göre, Las Vegas’ta yeni açılan transit istasyonunda ödeme yöntemi olarak dogecoin’i kabul edecek .

Las Vegas Kongre Merkezi Döngüsü üç farklı istasyona sahiptir ve 1.7 milden oluşmaktadır. Vegas Loop’un web sitesine göre, Loop’ta sürüşler şu anda ücretsiz olsa da, şirket sonunda tek bir yolculuk için 1,50 USD ve tüm gün geçiş için 2,50 USD talep edecek .

Yolcular, yeni Resorts World istasyonunda bir duvara QR kodunu okutarak bilet satın alabilecek ve DOGE ile ödeme seçeneği sunulacak. 

CEO Elon Musk, “Mümkün olan her yerde Doge’u desteklediğini” söyleyerek haberi neredeyse doğruladı.

Perşembe sabahı saat 8:01 UTC’de, piyasa değeri başına 10. madeni para olan DOGE, 0.0687 USD’den işlem görüyor. Bir günde %2 arttı ve bir haftada %1’in biraz üzerinde düştü. SHIB 13. sırada yer alıyor ve 0.00001 USD’den el değiştiriyor. 24 saatte %1.2, 7 günde %3.4 yükseldi.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.