Türkiye Sigorta, Metaverse İle Bir İlke İmza Atıyor

1 113

Türkiye Sigorta, Decentraland’da reklam veren ilk sigorta şirketi oldu. Decentraland, dünyanın en büyük metaverse platformlarından biridir. Ayrıca, popüler metaverse coin MANA’nın arkasındaki platformdur. Detaylar kriptoparamining.com’da.

Metaverse coin MANA’nın arkasındaki Decentraland’i tercih etti

Şirketten yapılan açıklamaya göre Türkiye Sigorta, hem değişen ve dönüşen dünyanın olanaklarını hem de geleceği şekillendiren teknolojileri yakından deneyimlemeyi hedefliyor. Bu amaçla, yeni “boyutta” yerini aldı.  Decentraland’in MANA tokenı, “metaverse” teknolojisinin popülerleşmesiyle kripto para birimi alanındaki önemli varlıklardan biri haline geldi. Kurumsal İletişim ve Marka Yönetimi Direktörü Selda Çamlıbel Özkoyuncu Türkiye Sigorta’nın Tamamlayıcı Sağlık Sigortası kampanyası çerçevesinde Decentraland’de reklam verdiklerini belirtti.

Özkoyuncu, kişilerin avatarları ile birbirleriyle ve dijital nesnelerle etkileşime girdiği metaverse’e girmeyi, şirket için “önemli bir adım” olarak tanımladı. Özkoyuncu, metaverse’ün özellikle Z kuşağı için önemine dikkat çekti. Bu kuşağın sigorta farkındalığını sağlamak için Decentraland’de reklam vermeyi tercih ettiklerinden bahsetti. Özkoyuncu ayrıca, Decentraland’in 620 bin aktif kullanıcıya ulaşan en büyük metaverse platformlarından biri olduğuna işaret etti.

Decentraland hakkında kısa bilgiler

Decentraland (MANA), kullanıcıların içerik ve uygulamalar oluşturmasına, deneyimlemesine ve bunlardan para kazanmasına olanak tanır. Ethereum Blockchain’i tarafından desteklenen bir sanal gerçeklik platformudur. Bu sanal dünyada, kullanıcılar daha sonra gezinebilecekleri, üzerine inşa edebilecekleri ve para kazanabilecekleri araziler satın alırlar. Decentraland, 2016’de gerçekleştirilen 23 milyon dolarlık ilk coin arzının (ICO) ardından piyasaya girdi. Metaverse, 2019’da beta sürümünü başlattı. Şubat 2021’de halka açılma sürecini gerçekleştirdi. O zamandan beri, kullanıcılar, kendi platformlarında çok çeşitli deneyimler yarattılar.

Decentraland iki token kullanır: MANA ve LAND. MANA, ERC-711 LAND tokenlarını almak için yakılması gereken bir ERC-20 tokenıdır. MANA tokenları, Decentraland pazarında bir dizi avatar, giyilebilir cihaz, isim vb. ödemek için de kullanılabilir. Decentraland dünyası, her biri bir ERC-721 NFT ile temsil edilen 91.601 ayrı LAND parseline bölünmüştür. Her LAND tam olarak 32m x 32m’dir (256 metrekare). Metaverse’de belirli bir koordinatta bulunabilmekte.

LAND sahipleri arsalarını istedikleri gibi geliştirmekte özgürlerdir. Metaverse’ün çoğu genel olarak her biri farklı bir boyut ve temaya sahip birkaç bölgeye ayrılmıştır. Bu bölümler, MANA tokenları için bireysel kitlesel satışlar yoluyla oluşturuldu. Bu bölgelerdeki LAND parsellerinin ticareti yapılamıyor. Mart 2021 itibariyle, siberpunk temalı Aetheria, toplam 8.128 LAND’den oluşan en büyük bölge oldu. MANA, şu anda yüzde 5’lük bir düşüş ile 0.81 dolardan el değiştiriyor.

Bizi telegram ve facebooktan  ve twitter‘dan takip edin!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.